• 8 października, 2019

ZAWODNICY HALNEGO W TAJLANDII

ZAWODNICY HALNEGO W TAJLANDII

Tajlandia od kilku lat niezmiennie pozostaje jednym z najpopularniejszych kierunków dla najwybitniejszych zawodników ze świata sportów walki. Nie ma się czemu dziwić. Rajskie plaże, bogactwo zabytków, smaków i zapachów oraz najlepsze szkoły uczące tradycyjnych technik Muay Thai przyciągają sportowców z różnych zakątków świata.

Obecnie w Tajlandii przebywają zawodnicy klubu HALNY, gdzie przygotowują się do zbliżających się walk. Wśród nich figuruje: Kamil Janik, Bartosz Zając oraz nasz najmniejszy rodzynek- Miłosz Dąbrowa. Panowie szlifują swoje umiejętności zawodnicze, ciężko trenują i starają się poznać wszytskie tajniki Muay Thai. Jesteśmy dumni, że nasi zawodnicy rozwiją swoją sportową pasję i podróżują po całym świecie. Już wkrótce zaprezentują swój mistrzowski kunszt podczas kolejnej gali HFO, która odbędzie się 13 grudnia w Rzeszowie.

 

 

 

Dlaczego Tajlandia?

Przyjmuje się, że Muay Thai wywodzi się z Tajlandii, jednakże brak jest historycznych źródeł potwierdzających jednoznacznie i ostatecznie to założenie. Pomimo tego, iż większość krajów z tamtego regionu przypisuje sobie wynalezienie tej sztuki walki, to nie ulega wątpliwości, że to właśnie w Tajlandii rozwinął on się najbardziej stając się  sportem narodowym. Dzisiejsze Muay Thai jest ringowym sportem walki. Jest to styl rozgrywany w stójce. Formułą walki jest wyłącznie full-contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą. W Tajlandii istnieją najlepsze szkoły na świecie uczące tradycyjnych technik Muay Thai.

Czym charakteryzuje się Muay Thai?

Cechami wyróżniającymi Boks Tajski na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami. Tego rodzaju uderzenia niejednokrotnie skutkują szybkimi nokautami. W Muay Thai kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych. Boks Tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu, czyli walki w zwarciu. Pozycja walki jest głównie frontalna, ręce trzyma się szerzej niż w bokserskiej gardzie, dzięki czemu trudniej złapać w klincz. Dozwolone są przechwyty kopnięć, obalenia i podcięcia, natomiast zabronione rzuty, jakie się stosuje w judo. Cechą Boksu Tajskiego jest brak walki parterowej, duszeń i dźwigni.

Jak trenują zawodnicy HALNEGO?

Dwa razy dziennie poddają się rygorystycznym treningom. Panowie przebywają na zgrupowaniu zaledwie dwa dni. Pierwszy trening miał miejsce w klubie Muay Thai Singpatong Sitnumnoi, gdzie zawodnicy wykonywali mocne tarcze. W trakcie drugiej jednostki treningowej biegali przez godzinę po plaży w celu poprawy aktualnej wydolności. Dnia jutrzejszego czeka ich ostry wycisk w najlepszym tajlandzkim klubie Tiger Muay Thai. Jeżeli chcecie zobaczyć jak trenują nasi zawodnicy zachęcamy do obserowania ich na Instagramie.

Kamil Janik Instagram: https://www.instagram.com/kamil_janik_1987/?hl=pl

Bartosz Zając Instagram: https://www.instagram.com/bajo_ns/?hl=pl

Liczba odwiedzających:
[post-views]
2 komentarze
  • vorbelutrioperbir 22 stycznia, 2023 at 23:28

    Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative. I’m gonna watch out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing. Cheers!

  • vorbelutr ioperbir 29 stycznia, 2023 at 02:26

    Fantastic web site. A lot of useful info here. I am sending it to several buddies ans additionally sharing in delicious. And obviously, thank you in your sweat!

Komentuj