• 8 października, 2019

ZAWODNICY HALNEGO W TAJLANDII

ZAWODNICY HALNEGO W TAJLANDII

Tajlandia od kilku lat niezmiennie pozostaje jednym z najpopularniejszych kierunków dla najwybitniejszych zawodników ze świata sportów walki. Nie ma się czemu dziwić. Rajskie plaże, bogactwo zabytków, smaków i zapachów oraz najlepsze szkoły uczące tradycyjnych technik Muay Thai przyciągają sportowców z różnych zakątków świata.

Obecnie w Tajlandii przebywają zawodnicy klubu HALNY, gdzie przygotowują się do zbliżających się walk. Wśród nich figuruje: Kamil Janik, Bartosz Zając oraz nasz najmniejszy rodzynek- Miłosz Dąbrowa. Panowie szlifują swoje umiejętności zawodnicze, ciężko trenują i starają się poznać wszytskie tajniki Muay Thai. Jesteśmy dumni, że nasi zawodnicy rozwiją swoją sportową pasję i podróżują po całym świecie. Już wkrótce zaprezentują swój mistrzowski kunszt podczas kolejnej gali HFO, która odbędzie się 13 grudnia w Rzeszowie.

 

 

 

Dlaczego Tajlandia?

Przyjmuje się, że Muay Thai wywodzi się z Tajlandii, jednakże brak jest historycznych źródeł potwierdzających jednoznacznie i ostatecznie to założenie. Pomimo tego, iż większość krajów z tamtego regionu przypisuje sobie wynalezienie tej sztuki walki, to nie ulega wątpliwości, że to właśnie w Tajlandii rozwinął on się najbardziej stając się  sportem narodowym. Dzisiejsze Muay Thai jest ringowym sportem walki. Jest to styl rozgrywany w stójce. Formułą walki jest wyłącznie full-contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą. W Tajlandii istnieją najlepsze szkoły na świecie uczące tradycyjnych technik Muay Thai.

Czym charakteryzuje się Muay Thai?

Cechami wyróżniającymi Boks Tajski na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami. Tego rodzaju uderzenia niejednokrotnie skutkują szybkimi nokautami. W Muay Thai kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych. Boks Tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu, czyli walki w zwarciu. Pozycja walki jest głównie frontalna, ręce trzyma się szerzej niż w bokserskiej gardzie, dzięki czemu trudniej złapać w klincz. Dozwolone są przechwyty kopnięć, obalenia i podcięcia, natomiast zabronione rzuty, jakie się stosuje w judo. Cechą Boksu Tajskiego jest brak walki parterowej, duszeń i dźwigni.

Jak trenują zawodnicy HALNEGO?

Dwa razy dziennie poddają się rygorystycznym treningom. Panowie przebywają na zgrupowaniu zaledwie dwa dni. Pierwszy trening miał miejsce w klubie Muay Thai Singpatong Sitnumnoi, gdzie zawodnicy wykonywali mocne tarcze. W trakcie drugiej jednostki treningowej biegali przez godzinę po plaży w celu poprawy aktualnej wydolności. Dnia jutrzejszego czeka ich ostry wycisk w najlepszym tajlandzkim klubie Tiger Muay Thai. Jeżeli chcecie zobaczyć jak trenują nasi zawodnicy zachęcamy do obserowania ich na Instagramie.

Kamil Janik Instagram: https://www.instagram.com/kamil_janik_1987/?hl=pl

Bartosz Zając Instagram: https://www.instagram.com/bajo_ns/?hl=pl

Liczba odwiedzających:
[post-views]
1 284 komentarze