HISTORIA KLUBU HALNY

Pasja i doświadczenie od 2008 roku!

Klub HALNY Nowy Sącz został wpisany do rejestru klubów sportowych miasta Nowy Sącz w listopadzie 2008 roku. Łukasz Pławecki – założyciel klubu, trenuje sporty walki już od 2003 roku, a dwa lata później zaczyna pracę jako trener.

Przez pierwsze lata swojej działalności wynajmowaliśmy różne sale (między innymi na siłowni lub w szkole)  ciągle witając się z nowymi ludźmi, którzy chcieli do nas dołączyć.

W 2011 roku udało się nam znaleźć miejsce przy ulicy Grunwaldzkiej 243, w którym stworzyliśmy profesjonalne zaplecze: recepcję, szatnię, prysznice oraz miejsce na ring i cały potrzebny sprzęt. Sale zaaranżowaliśmy i wyposażyliśmy jak na ten czas w najlepszy sprzęt treningowy.

Po 9 latach (luty 2020) przenieśliśmy swoją siedzibę na ulicę Borelowskiego 27 do ponad 1500 metrowego budynku. Rozszerzyliśmy swoją ofertę o siłownie, cross trening i fitness. Powstały dwie sale do treningów sportów walki: „Sala Ring” i „Sala Klatka”. Obiekt jest wyposażony w pełne zaplecze sanitarne w wysokim standardzie, szatanie męskie i damskie, recepcje o powierzchni 80m2. Wentylacje, klimatyzacje i ogrzewanie z wymiennikiem świeżego powietrza.

W klubie sportowym HALNY, to od początku panuje rodzinna atmosfera: razem trenujemy, rozmawiamy, jeździmy na zawody. Jest otwarty dla wszystkich. Ma sportowe zacięcie, które łączy ludzi.

Uprawianie sportu to przede wszystkim łamanie własnych barier. Jeszcze jedna seria, jeszcze jedna akcja, jeszcze jedno powtórzenie. Sporty walki to kuźnia charakteru, pomagają stać się silniejszymi mentalnie, odporniejszymi na stres i lepiej się poczuć w aspekcie fizycznym.

Nasz klub otrzymał m.in. Nagrody od Ministra Sportu i Turystyki, Małopolski Laur Sportu za osiągnięcia trenerskie, tytuł Najlepszego klubu Mistrzostw Polski. Zawodnicy trenujący w Nowym Sączu zdobyli ponad tysiąc medali na imprezach sportowych. Poza treningami organizowanych jest średnio 10 dużych imprez sportowych w ciągu roku (profesjonalne gale HFO oraz NITUS Euroliga dla początkujących).

Zapraszamy do krótkiej historii podzielonej na lata (przewiń w dół).

2008 ROK

Od początku działalności godnie reprezentowaliśmy nasz kraj oraz region. Już w styczniu 2008 roku wzieliśmy udział w meczu między państwowym. Tego samego roku stoczyliśmy kilka wygranych walk zawodowych, które były transmitowane przez ogólną TV dając dobry wizerunek naszego miasta. Kilku naszych zawodników dostało się do kadry narodowej.

Rozwineliśmy nasze zajęcia dodając treningi dla grup początkujących, otworzyliśmy ogólne zapisy i od tego roku każdy mógł do nas dołączyć.

2009 rok

Otworzyliśmy pierwszą w Nowym Sączu sekcję MMA. W połączeniu sił z Michałem Moskalewiczem (trenerem Brazylijskiego Jiu-Jitsu) udało się nam stworzyć warunki do trenowania Mieszanych Sztuk Walki. Na początku były to zajęcia tylko dla zaawansowanych jednak z czasem mógł do nas dołączyć każdy.

Zorganizowaliśmy pierwszą imprezę sportową, i to nie byle jaką bo od razu galę zawodową. „Gorlice Fight Night” jest do tej pory miło wspominana. Przy współpracy z miastem Gorlice udało się nam stworzyć wydarzenie, które zapełniło halę MOSiRu. W walkach wieczoru wzieli udział zawodnicy z Polski i Niemiec.

Z osiągnieć sportowych warto wymienić m.in.: srebrny medal Pucharu Świata, Mistrzostwo Polski czy udział w 3 galach zawodowych naszych zawodników.

2010 ROK

Wprowadziliśmy nowe zajęcia BJJ (Brazylijskie Jiu-Jitsu), są to pierwsze tego typu treningi w Nowym Sączu.

Pod koniec roku powstała również inicjatywa Prywatnych Treningów, ze względu na duże zainteresowanie stworzyliśmy specjalny serwis www.trenuj-prywatnie.pl

Zorganizowaliśmy galę zawodowego kickboxingu w Nowym Sączu (po raz pierwszy od roku 1996),  zdobyliśmy brązowy medal w Olimpiadzie Sportów Walki w Chinach, z Mistrzostw Polski przywieźliśmy komplet medali: złoto, srebro i brąz.

2011 ROK

W kwietniu 2011 roku wynajęliśmy własny obiekt pod salę treningową, kilka miesięcy adaptacji przyniosło efekty, nasza grupa treningowa powiększyła się kilkakrotnie.

W tym samym roku powiększyliśmy ofertę treningową o zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Z osiągnieć naszych zawodników warto wymienić: zdobycie Pucharu Polski, srebrne i złote medale Mistrzostw Polski, udział wielu naszych reprezentantów w lidze kickboxing, oraz podium w konkursie na najpopularniejszego sportowca regionu.

2012 ROK

Poszerzyliśmy naszą ofertę wprowadzając dwie grupy Brazylijskiego Jiu-Jitsu (początkującą i zaawansowaną).

Mocna zaangażowaliśmy się w starty na arenie krajowej i międzynarodowej czego wynikiem były: dwa tytuły Mistrza Polski, brązowy medal Mistrzostw Europy, Puchar Polski, wygrane walki na galach zawodowych w Polsce i na Świecie.

2013 ROK

W tym roku było sporo zmian w naszym klubie. Przebudowaliśmy salę treningową ulepszając szatnie, recepcję i całe zaplecze użytkowe. Zakupiliśmy ring na salę, sporo sprzętu typu profesjonalne worki i tarcze. Zmieniliśmy matę treningową. Poprawiliśmy ogrzewanie i wentylację obiektu. Wprowadziliśmy system kart z kodem kreskowym dla naszych klubowiczów.

Dodaliśmy nowe zajęcia: specjalną grupę tylko dla kobiet, jako jedni z pierwszych w Polsce mieliśmy i mamy dalej taką ofertę skierowaną specjalnie dla Pań.

Z osiągnięć sportowych warto wymienić: Zawodowe Mistrzostwo Polski i Zawodowe Międzynarodowe Mistrzostwo Polski, 2x Puchar Świata, 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale z Mistrzostw Polski juniorów i seniorów, oraz udział w Mistrzostwach Świata w Brazylii.

2014 ROK

W 2014 roku poszerzyliśmy naszą ofertę o treningi MMA (mieszane sporty walki), oraz treningi boksu. Nasza grupa zawodników powiększyła się aż do ponad 20 osób, poza tym w klubie trenowała wtedy ponad setka amatorów, ludzi z pasją chcących się rozwijać w profesjonalnym klubie.

Z osiągnięć sportowych warto wymienić: tytuły Mistrzów Polski i medale Mistrzostw Świata, kilka zaliczonych wyjazdów na ligi z grupą kilkunastu zawodników, oraz wygrane walki zawodowe na galach.

2015 ROK

W tym roku postawiliśmy przede wszystkim na doposażenie sali treningowej w nowy sprzęt. Zorganizowaliśmy pierwsze duże obozy sportowe. Grupa ludzi trenujących u nas powiększyła się dwukrotnie.

Ten rok był obfity w osiągnięcia sportowe, mnóstwo tytułów, medali i wygranych walk. Wszystko jest dokładnie opisane w zakładce WYNIKI

Łukasz Pławecki zdobył tytuł i pas Zawodowego Mistrza Świata jednej z najstarszych i prestiżowych organizacji jaką jest World Kickboxing Network (WKN).

Walka odbyła się 3 grudnia 2016 roku w Nowej Soli, podczas gali MFC. Pojedynek został zakontraktowany na 5 rund po 3 minuty.

Łukasz wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Całą walkę transmitowała największa europejska telewizja sportów walki – FIGHTBOX.