• 2 października, 2017

Nowy Sącz to dobre miasto do trenowania sportów walki – 10 powodów

halny nowy sacz sporty walki

Nowy Sącz to dobre miasto do trenowania sportów walki – 10 powodów

Nasz region od dłuższego czasu kojarzony jest ze sportami walki.  Małe miasto na południu Polski, około 80 tys. mieszkańców, dlaczego warto tutaj zacząć trenować?

nowy sącz sporty walki

1. Sposób na nudę.

Nie ma co się oszukiwać, atrakcji na mieście nie ma zbyt wiele, a nawet jak się pojawią, to raz na jakiś czas. Wieczorem nie wiele się dzieje. Chodząc na treningi robimy coś ciekawego co wciąga, pozwala w fajny sposób spędzić czas.

2. Łatwo dojechać na trening

Wszędzie w Nowym Sączu jest około 15 minut drogi do celu 😉 Ktoś może narzekać, że musi się przesiąść z jednego autobusu do drugiego, albo jest z poza miasta i ma kawałek drogi, ale porównujac do duży miast to naprawdę nie ma problemu. W Krakowie albo w Warszawie wybiera się klub pod względem lokalizacji, nie dlatego że ten lepszy albo ten ma ciekawsze zajęcia, ale dlatego że jest blisko. Bo blisko w dużym mieści tzn, że 40 minut tramwajem albo godzinę samochodem. Mam wielu znajomych, którzy trenują w wielkich miastach, średnio tracą czas na dojazd na salę około 2 godzin dziennie. U nas takiego problemu nie ma.

3. Tradycje związane ze sportami walki są utrwalone w ludziach z Nowego Sączą

Tutaj nikomu nie jest dziwne, że ktoś trenuje boks albo kickboxing. Ludzie biegający obwodnicą lub po wałach nie są niczym szczególnym. Dzięki temu jesteś zaakceptowany przez społeczeństwo. Niby nie jest to takie ważne, ale tutaj nikt nie będzie się krzywo patrzył albo komentował, że trenujesz.

4. Dołączysz do fajnych ludzi mających taką samą zajawkę co Ty

Kluby sportowe to społeczność ludzi, będziesz mógł poznać podobne zakręcone osoby, pogadać o dietach, sprzęcie na trening, doradzić się lub komuś w czymś pomoc co póżniej zaprocentuje też Tobie.

5. Będziesz mieć znajomych dzięki którym załatwisz dużo na mieście

Szukasz mechanika – napewno w klubie jest taki co trenuje, albo jego syn. Fryzjer, fryzjerka – umówisz się po treningu, załatwisz sobie miejsce u lekarza, chcesz kupić samochód – napewno znajdzie się ktoś, kto już takim jeździł i Ci doradzi. Możesz załatwić naprawdę dużo przez takie znajomości. Przynależność do klubu zobowiązuje 😉
nowy sacz sporty walki

6. Przetarte szlaki

Jest już kilku dobrych zawodników, którym się udało osiągnąć sukces, szlaki są już przetarte, więc jest duża szansa, że Tobie też się uda. Napewno łatwiej iść drogą, którą już ktoś podążał, można też śledzić kogoś karierę, albo uczyć się na kogoś błędach zamiast popełniać swoje. Warto podejrzeć jak taka osoba trenuje, gdzie kupuje suplementy, jakich ma sponsorów, zobaczyć jakie efekty przyniosły te lata treningu.

7. Większa możliwość na rozpoznawalność

W Nowym Sączu nie ma aż tylu wybitnych sportowców, gwiazd i celebrytów co w dużych miastach, łatwiej będzie Ci się przebić i stać się rozpoznawalnym. Jeśli chcesz mieć sponsorów musisz być znany, w mieście , które ma około 80 tys. jest to napewno łatwiejsze niż w wielkiej aglomeracji.

8. Sponsorzy

Nowy Sączu niejednokrotnie było nazywane miastem milionerów, więc prawdopodobieństwo znalezienia tutaj sponsora jest większe. W naszym mieście działa wiele firm znanych na rynku krajowym i zagranicznym, często nie sponsorują jeszcze nikogo bo nikt się do nich nie zgłosił z takimi chęciami. Wiele firm z Nowego Sącz chciałoby wejść w marketing sportowy i promować swoją markę sylwetką znanego sportowca.

nowy sacz sporty walki9. Popularność sportów walki w Nowym Sączu

Kickboxing w Nowym Sączu jest bardzo rozwinięty, MMA i Brazylijskie Jiu-Jitsu jest popularne i cały czas przyciąga nowych chętnych. Boks w Nowym Sączu ma już swoje tradycje. Poziom prowadzenia treningów jest wysoki, więc możliwość rozwoju i zrobienia kariery jest duża. W Polsce jest wiele dużych miast w których nie ma takich możliwości jak u nas. Każdy klub działający na terenie naszego miasta jest nastawiony na rozwój grupy rekreacyjnej aż do grupy zawodniczej, czyli wyszkolenia całkowitego laika aż do mistrzostwa sportowego. U nas nie ma mody na kluby fitness gdzie przy okazji trenuje się coś podobnego do sportów walki, mamy rozwinięte kluby, które starają się startować w zawodach i galach sportowych.

10. Baza treningowa

Jest w czym wybierać, są różne kluby, w których w większości można przyjść na pierwszy trening za darmo. Sale treningowe są coraz nowocześniejsze i lepiej urządzone. Kadry trenerskie się rozwiją, ważne jest żeby mądrze zdecydować i wybrać klub. Napewno lepiej jest mieć możliwość wyboru, niż iść gdzieś bo nie ma gdzie indziej. Można porównać oferty, strony internetowe, sale treningowe, poziom szkolenia przez trenerów, opinie ludzi w internecie i na żywo.

Nowy Sącz = Sporty walki

Co roku odkrywamy nowe talenty i mamy nowych mistrzów. Już w latach 90tych było głośno o Nowym Sączu, kiedy odbywały się u nas gale boksu i kickboxingu. Mieliśmy i mamy wielu medalistów amatorskich mistrzostwo świata i Europy, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Na zawodowych ringach ciągle o nas słychać.

Nowy Sącz to zdecydowanie dobre miasto żeby zacząć trenować sporty walki.

Liczba odwiedzających:
[post-views]
273 komentarze

Komentuj