• 14 sierpnia, 2017

Jak zostać zawodnikiem? Mało znane fakty.

kickboxing-nowysacz-halny02

Jak zostać zawodnikiem? Mało znane fakty.

Jak zostać zawodnikiem – wiele osób zadaje sobie to pytanie. Niektórzy po miesiącu treningów, inni po pół roku, są też tacy, którzy są zaskoczeni że trener chce ich przenieść na grupę zawodniczą. No właśnie co z tym trenerem? Mam wrażenie że mnie w ogóle nie widzi, jak to jest?

 

Na co zwraca uwagę trener?

jak zostać zawodnikiem?Przede wszystkim na wszystko i na wszystkich 🙂 jeśli grupa jest mniejsza to ma więcej czasu, żeby do każdego podejść i powiedzieć choćby jedno słowo. Jeśli na sali jest dużo osób, to zwykle nie może podchodzić do każdego, tylko stara się iść tam, gdzie widzi błąd w wykonywanej technice i trzeba komuś pomóc. Natomiast jednego możecie być pewni – trener widzi wszystko i każdego, ale tego nie mówi.

Już podczas rozgrzewki można zauważyć czy ktoś się stara czy biegnie jakby za karę. Czy naciąganie wykonuje dokładnie, do każdego ćwiczenia przykłada uwagę czy robi tylko dobrze to co lubi najbardziej. Prawda jest taka, że trenując elementy, których nie lubimy, możemy w pełni się rozwinąć.

Osoby które wybieramy na grupę zawodniczą muszą być przede wszystkim ambitne, nie muszą wszystko robić idealnie ale muszą się starać. Ten kto nie trenuje regularnie nie podając powodu, raczej nie ma szans na bycie zawodnikiem – obecność na treningach to sprawa kluczowa.

Zdarza się tak, że ktoś przychodzi do klubu tylko 2 razy w tygodniu ale mówi że ma problem z transportem (np. mieszka kilkadziesiąt kilometrów dalej). Inny pracuje na różne zmiany i nie może być zawsze wieczorem ale też zostanie przeniesiony do zawodników. To dlatego że po pierwsze ta osoba szanuje trenera i mówi wprost jaka jest sytuacja. Po drugie pyta co może robić w domu, żeby być na bieżąco z innymi, a po trzecie robi postępy, czyli wykonuje „pracę domową”.

Od zawodników oczekujemy prawdomówności i rzetelnej pracy na treningach. Dużo z nich jest do wykonania poza salą (siłownia, bieżnia na boisku itp.), więc jeśli ktoś będzie ściemniał to szkoda naszego wspólnego czasu.

 

Czemu to tyle trwa?

Wszystko zależy od efektów Twojej pracy, jeśli ktoś trenuje codziennie (5-6 razy w tygodniu) i wykazuje predyspozycje żeby być zawodnikiem to może nawet po miesiącu nim zostać. Tutaj nie mamy określonych z góry terminów, patrzymy na każdego indywidualnie. Jeśli masz wrażenie że to za długo trwa to podejdź do trener i po prostu zapytaj czy to już czas, żeby przenieść się na grupę zawodniczą. Jeśli nie to co mam poprawić, zmienić żeby się do tego przybliżyć. Poproś o trening personalny, wtedy będzie czas dowiedzieć się jak zostać zawodnikiem szybciej niż inni. Jak poprawić technikę  no i będzie możliwość poznania się personalnie z trenerem.

 

Kiedy pierwszy sparing?

Zostałeś przeniesiony na grupę zawodników, powinieneś się czuć wyróżniony, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc chciałbyś się już sprawdzić na sparingach.

Jeszcze nie dawno zastanawiałeś się jak zostać zawodnikiem, a teraz chcesz dużo więcej. Jeśli trener nie powiedział Ci żebyś przyszedł na sesje sparingową to miał ku temu powody. Zwykle to po prostu widzi braki w Twojej technice i z obawy przed tym, że sobie nie poradzisz nie zaprasza Cię na ten specjalny trening. Na wszystko trzeba po prostu czasu, ale jeśli jesteś już w elicie naszego klubu to lada moment dostaniesz swoją szanse. Czasem problem w zaproszeniu kogoś na sparingi jest zły sprzęt. Brak kasku, nieprofesjonalne ochraniacze na nogi, za małe rękawice (wymagane są te o rozmiarze minimum 14 OZ).

 

Kiedy pierwsze zawody?

Zawodnicy w naszym klubie mają ten przywilej, że organizujemy kilka razy w roku amatorskie ligi. W nich można pierwszy raz wziąć udział. Dzięki temu jest szansa wcześniej zadebiutować na ringu.  Kiedyś nie było takiej możliwości, bo w ciagu roku odbywały się głownie zawody Mistrzostw Polski, na które jeżdżą juz zawodnicy z dużym doświadczeniem. Tam wysyłaliśmy osoby, które trenowały minimum 2 lata. O galach zawodowych nawet nie wspominam. Do tego naprawdę trzeba mieć już obycie z ringiem i stresem przed występem dla większej publiczności.

Wyboru zawodników na walki zawsze dokonuje trener, ale nic się nie stanie jeśli ktoś podejdzie i zapyta o możliwość startu, wtedy przynajmniej widać, że takiej osobie zależy.

 

No więc jak zostać zawodnikiem?

Tak naprawdę to zawsze zależy od Ciebie, od Twojego podejścia do treningu, ambicji, inwestowania w siebie i sprzęt. Wszystko jest w Twoich rękach, ba! Wszystko jest w Twoich Pięściach!

Liczba odwiedzających:
[post-views]
16 540 komentarzy