Kickboxing / K-1

Treningi Nowy Sącz – Kickboxing: Podczas treningów i walk stosowane są uderzenia bokserskie i kopnięcia nogami. Kickboxing w formule low-kick to twarda dyscyplina, w której oprócz typowych uderzeń, ważną i nie odłączną rolę odgrywają kopnięcia na uda przeciwnika. W K-1 można zadawać dodatkowo uderzenia kolanami, oraz dozwolone są backfisty (uderzenie ręką po obrocie), oraz niektóre przechwyty nóg i wycięcia.

Muay Thai

Treningi Nowy Sącz – Muay Thai: Podczas walki w Muay Thai ważną rolę odgrywają kopnięcia, uderzenia łokciami i klincz. Na dalszy plan spadają ciosy bokserskie, ale są one też trenowane gdyż większość akcji zaczyna się uderzeniem z ręki. Jest to sport który ma ponad 1000 lat tradycji i w ostatnich latach bardzo sie rozwinął w Polsce.

Boks

Treningi Nowy Sącz – Boks: Korzenie tej dyscypliny sięgają czasów starożytnych (XXIII Igrzyska Olimpijskie – 688r. p.n.e.), jak i również niezwykle skuteczna forma samoobrony. Jest to sztuka walki najprostsza i najszybsza do opanowania dla przeciętnego człowieka. Jednak droga od nowicjusza do mistrza sportu – to droga żmudnej i wytrwałej pracy nad wszechstronnym rozwojem fizycznym i psychicznym, techniką, taktyką oraz umiejętnym gospodarowaniem swoimi siłami. Stwierdzenie „boks jest szkołą charakteru” oddaje hołd tej pięknej dyscyplinie sportowej.

Brazylijskie Jiu-Jitsu

Treningi Nowy Sącz – Brazylijskie Jiu-Jitsu: Sztuka walki w której główną rolę odgrywają obalenia, chwyty, dźwignie i duszenia. Nasza sekcja uczy technik w kimonach oraz bez (tzn. submission). Podczas walki dążymy do obalenia przeciwnika i założenia dźwigni, która go unieruchomi. Jest to sport, dzięki któremu można szybko wzmocnić całe ciało.

MMA (Mieszane Sztuki Walki)

Treningi Nowy Sącz – MMA: W ostatnich latach Mieszane Sztuki Walki (Mixed Martial Arts) przechodzą dynamiczny rozwój. Na początku była to konfrontacja stylów walki, teraz MMA uczy się od podstaw. Podczas treningów przyswajane są techniki stójki (boksu, kickboxingu, muay thai), zapasów (obalenia, rzuty, kontrola przeciwnika) oraz parteru (dźwignie, duszenia oraz uderzenia w parterze). W naszej sekcji trenujemy 2 razy w tygodniu trening przekrojowy, na którym są uderzenia w parterze, zapasy i elementy stójki, jeden dzień typowo brazylijskie jiu-jitsu, oraz jeden dzień kickboxing.