BOKS

Boks Nowy Sacz

Trening Boksu Nowy Sącz

Trening Boksu Nowy Sącz

Treningi boksu prowadzone są we wtorki i czwartki o 19.00, oraz soboty o 10.00 godzinie.

Każdy kto posiada karnet na treningi boksu może również korzystać z każdej grupy treningowej w naszym klubie w Nowym Sączu. Zapraszamy wszystkie osoby chcące spróbować tej tradycyjnej i pięknej dyscypliny.

Na pierwszy trening należy przyjść minimum 10 minut przed zajęciami, wypełnić dokument na recepcji klubu (informacje o stanie zdrowia i podstawowe dane). Otrzymamy kluczyk do szatni i możemy wejść na salę.

Strój na trening boksu musi byc przedewszystkim wygodny i nie krępować ruchów, nie mam wymagań co do specjalnego ubioru, ale odzież z zamkami lub guzikami może przeszkadzać podczas treningu.

Na pierwszych zajęciach uczymy podstaw techniki, naukę trzymania gardy bokserskiej, kroku bokserskiego i podstawowych ciosów, taki trening zwykle odbywa się przed lustrem aby widzieć swoje ruchy i zwracać uwagę na dokładność ciosów.

Na drugi trening zwykle potrzebny jest sprzet, t.j. owijki (taśmy bokserskie), ochraniacz na zęby (tzw. „szczęka”) oraz rękawice.

Prosimy aby nie kupować rękawic w supermarketach lub sklepach nie przeznaczonych do sportów walki, gdyż sprzęt takiej jakości nie nadaje się do profesjonalnych treningów i stwarza niebezpieczeństwo sobie i osobie z którą trenujemy.

Duży wybór rękawic znajduje się na naszej recepcji ale nie ma obowiązku kupowania u nas, dobry sprzęt można nabyć w wielu sklepach z artykułami do sportów walki. Jeśli chodzi o rozmiar to najbardziej uniwersalne są 10oz i 12oz (10 uncji i 12 uncji). Większe rękawice służą do sparingów lub mają za zadnie zmęczyć dodatkowo ręce, natomiast mniejsze są głównie dla dzieci.

boks nowy sacz

 

BOKS

Korzenie tej dyscypliny sięgają czasów starożytnych (XXIII Igrzyska Olimpijskie – 688r. p.n.e.), jak i również niezwykle skuteczna forma samoobrony.

Jest to sztuka walki najprostsza i najszybsza do opanowania dla przeciętnego człowieka. Jednak droga od nowicjusza do mistrza sportu – to droga żmudnej i wytrwałej pracy nad wszechstronnym rozwojem fizycznym i psychicznym, techniką, taktyką oraz umiejętnym gospodarowaniem swoimi siłami. Stwierdzenie „boks jest szkołą charakteru” oddaje hołd tej pięknej dyscyplinie sportowej.

 

Kup karnet przez internet!