HISTORIA klubu HALNY

Pasja i doświadczenie od 2003 roku!

Klub HALNY Nowy Sącz zostaje wpisany do rejestru klubów sportowych miasta Nowy Sącz w 2008 roku. Sam Łukasz Pławecki, założyciel klubu, kickboxing trenuje jednak już w 2003 roku. Wtedy też zaczyna w głowie układać plan na nowe miejsce. Dwa lata później zaczyna pracę jako trener. Dostrzega potencjał w sporcie, mieście jak i co najważniejsze, w końcu dostrzega go w sobie.

Zaczyna wierzyć, że jest w stanie stworzyć rodzinę wokół sportów walki i miejsce, w którym sam chciałby trenować. Po kilku latach z jego uporu i ciężkiej pracy, powołany zostaje do życia Klub HALNY.

Przez pierwsze lata swojej działalności wynajmowaliśmy różne sale (między innymi na siłowni czy też w szkole) – opowiada nam Łukasz Pławecki, co jakiś czas witając się z cały czas napływającymi zawodnikami – bezustannie rozglądając się za budynkiem, który nie byłby otwarty tylko „na godziny”, ale cały dzień. Wtedy, kiedy my będziemy chcieli trenować.

Dopiero po 3 latach udało się nam znaleźć takie miejsce, w którym stworzyliśmy profesjonalne zaplecze: recepcję, szatnię, prysznice oraz miejsce na ring i cały potrzebny sprzęt. Miejsce zaaranżowaliśmy i wyposażyliśmy tak, jak sami chcielibyśmy trenować.

Przede wszystkim uczymy klubowiczów szacunku dla tego miejsca, chcemy, by traktowali je jak drugi dom, a nie jak hotel, jeśli mogę użyć takiej przenośni.

HALNY, to od początku jest klub w którym panuje rodzinna atmosfera: razem trenujemy, rozmawiamy, jeździmy na zawody. Jest otwarty dla wszystkich. Ma sportowe zacięcie, które łączy ludzi.

Uprawianie sportu to przede wszystkim łamanie własnych barier. Jeszcze jedna seria, jeszcze jedna akcja, jeszcze jedno powtórzenie. Sporty walki to kuźnia charakteru, pomagają stać się silniejszymi mentalnie, odporniejszymi na stres i lepiej się poczuć w aspekcie fizycznym.

Klub Halny jest otwarty dla wszystkich: dla dzieci od 4 roku życia, dla młodzieży i dorosłych. Mamy specjalne grupy tylko dla kobiet. Uczymy najpopularniejszych sztuk walki: Kickboxing, MMA, Brazylijskie Jiu-Jitsu, Boks. Dla tych, którzy chcą sprawdzić się na ringu, ale przede wszystkim dla tych, którzy chcą po prostu spróbować i przeżyć wspaniałą sportową przygodę.

Cały czas stawiamy na jakość treningów rekreacyjnych, to od nich wszystko się zaczyna i żaden zawodnik nie ominął tego szczebelka w drabinie. Wielkim sukcesem jest mokra koszulka dzieciaka po treningu i jednocześnie szeroki uśmiech na jego twarzy. To, że potrafimy zachęcić i zmobilizować ludzi. Wskazujemy im drogę. Nie mamy porażek, czasem przegrywamy walki, które zawsze czegoś nas uczą.

Klub Halny otrzymał m.in. Nagrody od Ministra Sportu i Turystyki, Małopolski Laur Sportu za osiągnięcia trenerskie, tytuł Najlepszego klubu Mistrzostw Polski. Zawodnicy trenujący w Nowym Sączu zdobyli ponad tysiąc medali na imprezach sportowych. Poza treningami organizowanych jest średnio 10 dużych imprez sportowych w ciągu roku (profesjonalne gale HFO oraz NITUS Euroliga dla początkujących).

2008 ROK

Od początku działalności godnie reprezentowaliśmy nasz kraj oraz region. Już w styczniu 2008 roku wzieliśmy udział w meczu między państwowym. Tego samego roku stoczyliśmy kilka wygranych walk zawodowych, które były transmitowane przez ogólną TV dając dobry wizerunek naszego miasta. Kilku naszych zawodników dostało się do kadry narodowej.

Rozwineliśmy nasze zajęcia dodając treningi dla grup początkujących, otworzyliśmy ogólne zapisy i od tego roku każdy mógł do nas dołączyć.

2009 rok

Otworzyliśmy pierwszą w Nowym Sączu sekcję MMA. W połączeniu sił z Michałem Moskalewiczem (trenerem Brazylijskiego Jiu-Jitsu) udało się nam stworzyć warunki do trenowania Mieszanych Sztuk Walki. Na początku były to zajęcia tylko dla zaawansowanych jednak z czasem mógł do nas dołączyć każdy.

Zorganizowaliśmy pierwszą imprezę sportową, i to nie byle jaką bo od razu galę zawodową. “Gorlice Fight Night” jest do tej pory miło wspominana. Przy współpracy z miastem Gorlice udało się nam stworzyć wydarzenie, które zapełniło halę MOSiRu. W walkach wieczoru wzieli udział zawodnicy z Polski i Niemiec.

Z osiągnieć sportowych warto wymienić m.in.: srebrny medal Pucharu Świata, Mistrzostwo Polski czy udział w 3 galach zawodowych naszych zawodników.

2010 ROK

Wprowadziliśmy nowe zajęcia BJJ (Brazylijskie Jiu-Jitsu), są to pierwsze tego typu treningi w Nowym Sączu.

Pod koniec roku powstała również inicjatywa Prywatnych Treningów, ze względu na duże zainteresowanie stworzyliśmy specjalny serwis www.trenuj-prywatnie.pl

Zorganizowaliśmy galę zawodowego kickboxingu w Nowym Sączu (po raz pierwszy od roku 1996),  zdobyliśmy brązowy medal w Olimpiadzie Sportów Walki w Chinach, z Mistrzostw Polski przywieźliśmy komplet medali: złoto, srebro i brąz.

2011 ROK

W kwietniu 2011 roku wynajęliśmy własny obiekt pod salę treningową, kilka miesięcy adaptacji przyniosło efekty, nasza grupa treningowa powiększyła się kilkakrotnie.

W tym samym roku powiększyliśmy ofertę treningową o zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Z osiągnieć naszych zawodników warto wymienić: zdobycie Pucharu Polski, srebrne i złote medale Mistrzostw Polski, udział wielu naszych reprezentantów w lidze kickboxing, oraz podium w konkursie na najpopularniejszego sportowca regionu.

2012 ROK

Poszerzyliśmy naszą ofertę wprowadzając dwie grupy Brazylijskiego Jiu-Jitsu (początkującą i zaawansowaną).

Mocna zaangażowaliśmy się w starty na arenie krajowej i międzynarodowej czego wynikiem były: dwa tytuły Mistrza Polski, brązowy medal Mistrzostw Europy, Puchar Polski, wygrane walki na galach zawodowych w Polsce i na Świecie.

2013 ROK

W tym roku było sporo zmian w naszym klubie 🙂 Przebudowaliśmy salę treningową ulepszając szatnie, recepcję i całe zaplecze użytkowe. Zakupiliśmy ring na salę, sporo sprzętu typu profesjonalne worki i tarcze. Zmieniliśmy matę treningową. Poprawiliśmy ogrzewanie i wentylację obiektu. Wprowadziliśmy system kart z kodem kreskowym dla naszych klubowiczów.

Dodaliśmy nowe zajęcia: specjalną grupę tylko dla kobiet, jako jedni z pierwszych w Polsce mieliśmy i mamy dalej taką ofertę skierowaną specjalnie dla Pań.

Z osiągnięć sportowych warto wymienić: Zawodowe Mistrzostwo Polski i Zawodowe Międzynarodowe Mistrzostwo Polski, 2x Puchar Świata, 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale z Mistrzostw Polski juniorów i seniorów, oraz udział w Mistrzostwach Świata w Brazylii.

Łukasz Pławecki zdobył tytuł i pas Zawodowego Mistrza Świata jednej z najstarszych i prestiżowych organizacji jaką jest World Kickboxing Network (WKN).

Walka odbyła się 3 grudnia 2016 roku w Nowej Soli, podczas gali MFC. Pojedynek został zakontraktowany na 5 rund po 3 minuty.

Łukasz wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Całą walkę transmitowała największa europejska telewizja sportów walki – FIGHTBOX.