HISTORIA

Nazwa klubu – HALNY Nowy Sącz pochodzi od silnego wiatru, najgwałtowniej wiejącego na Podhalu, gdzie opada ze szczytów Tatr. Jest to ciepły, suchy i porywisty wiatr, wiejący ku dolinom. Niekiedy przynosi znaczne zniszczenia: zrywa dachy, niszczy lasy. Może mieć wpływ na samopoczucie 🙂

Klub HALNY Nowy Sącz został założony w listopadzie 2008 roku, jednak jego historia jest dużo starsza, gdyż założyciele, członkowie i główni zawodnicy działają od 2003 roku.

W 2009 roku połączyliśmy siły z Michałem Moskalewiczem trenerem brazylijskiego jiu jitsu i judo, tworząc pierwszą w Nowym Sączu grupę MMA (Mieszanych Sztuk Walki).

W 2010 wprowadziliśmy nowe zajęcia BJJ (Brazylijskie Jiu-Jitsu), są to pierwsze tego typu treningi w Nowym Sączu.

Pod koniec roku powstała również inicjatywa Prywatnych Treningów, ze względu na duże zainteresowanie stworzyliśmy specjalny serwis www.trenuj-prywatnie.pl

W kwietniu 2011 roku wynajęliśmy własny obiekt pod salę treningową, kilka miesięcy adaptacji przyniosło efekty, nasza grupa treningowa powiększyła się kilkakrotnie. W tym samym roku powiększyliśmy ofertę treningową o zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Łukasz Pławecki zdobył tytuł i pas Zawodowego Mistrza Świata jednej z najstarszych i prestiżowych organizacji jaką jest World Kickboxing Network (WKN). Walka odbyła się 3 grudnia 2016 roku w Nowej Soli, podczas gali MFC. Pojedynek został zakontraktowany na 5 rund po 3 minuty. Łukasz wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Całą walkę transmitowała największa europejska telewizja sportów walki – FIGHTBOX.

Please leave this field empty.