HISTORIA klubu HALNY

Ponad 10 lat doświadczenia w sportach walki!

2008 rok

HALNY Nowy Sącz został wpisany do rejestru klubów sportowych miasta Nowy Sącz w 2008 roku. Nasza historia jednak jest znacznie dłuższa.

Ściśle związana jest z trenerem i założycielem – Łukaszem Pławeckim, który w 2003 roku zaczął treningi kickboxingu a w 2005 już prowadził zajęcia sportowe w swoim pierwszym klubie “Kickboxer Nowy Sącz”. Po zamknięciu “Kickboxera” przyszła pora na otworzenie czegoś swojego.

Po około dwóch latach trenowania bez nazwy i w różnych miejscach, padła decyzja o stworzeniu swojego klubu. W 2008 roku udało się skompletować ludzi, potrzebne dokumenty, oraz wybrać nazwę…

Nazwa klubu – HALNY Nowy Sącz pochodzi od silnego wiatru, najgwałtowniej wiejącego na Podhalu, gdzie opada ze szczytów Tatr. Jest to ciepły, suchy i porywisty wiatr, wiejący ku dolinom. Niekiedy przynosi znaczne zniszczenia: zrywa dachy, niszczy lasy. Może mieć wpływ na samopoczucie 🙂

“Chciałem żeby nazwa mojego klubu kojarzyła się z regionem, nie była anglojęzyczna tylko polska. Nie koniecznie związana ze sportami walki, ale żeby kryła się za nią jakaś moc lub tajemnica” – mówi właściciel Łukasz Pławecki

Od początku działalności godnie reprezentowaliśmy nasz kraj oraz region. Już w styczniu 2008 roku wzieliśmy udział w meczu między państwowym. Tego samego roku stoczyliśmy kilka wygranych walk zawodowych, które były transmitowane przez ogólną TV dając dobry wizerunek naszego miasta. Kilku naszych zawodników dostało się do kadry narodowej.

Rozwineliśmy nasze zajęcia dodając treningi dla grup początkujących, otworzyliśmy ogólne zapisy i od tego roku każdy mógł do nas dołączyć.

2009 rok

Otworzyliśmy pierwszą w Nowym Sączu sekcję MMA. W połączeniu sił z Michałem Moskalewiczem (trenerem Brazylijskiego Jiu-Jitsu) udało się nam stworzyć warunki do trenowania Mieszanych Sztuk Walki. Na początku były to zajęcia tylko dla zaawansowanych jednak z czasem mógł do nas dołączyć każdy.

Zorganizowaliśmy pierwszą imprezę sportową, i to nie byle jaką bo od razu galę zawodową. “Gorlice Fight Night” jest do tej pory miło wspominana. Przy współpracy z miastem Gorlice udało się nam stworzyć wydarzenie, które zapełniło halę MOSiRu. W walkach wieczoru wzieli udział zawodnicy z Polski i Niemiec.

Z osiągnieć sportowych warto wymienić m.in.: srebrny medal Pucharu Świata, Mistrzostwo Polski czy udział w 3 galach zawodowych naszych zawodników.

W 2010 wprowadziliśmy nowe zajęcia BJJ (Brazylijskie Jiu-Jitsu), są to pierwsze tego typu treningi w Nowym Sączu.

Pod koniec roku powstała również inicjatywa Prywatnych Treningów, ze względu na duże zainteresowanie stworzyliśmy specjalny serwis www.trenuj-prywatnie.pl

W kwietniu 2011 roku wynajęliśmy własny obiekt pod salę treningową, kilka miesięcy adaptacji przyniosło efekty, nasza grupa treningowa powiększyła się kilkakrotnie.

W tym samym roku powiększyliśmy ofertę treningową o zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Łukasz Pławecki zdobył tytuł i pas Zawodowego Mistrza Świata jednej z najstarszych i prestiżowych organizacji jaką jest World Kickboxing Network (WKN).

Walka odbyła się 3 grudnia 2016 roku w Nowej Soli, podczas gali MFC. Pojedynek został zakontraktowany na 5 rund po 3 minuty.

Łukasz wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Całą walkę transmitowała największa europejska telewizja sportów walki – FIGHTBOX.