• 27 lipca, 2020

NA CZYM POLEGA TRENING MEDYCZNY I FUNKCJONALNY? INNOWACYJNE PODEJŚCIE DO TRENINGU W HALNYM!

NA CZYM POLEGA TRENING MEDYCZNY I FUNKCJONALNY? INNOWACYJNE PODEJŚCIE DO TRENINGU W HALNYM!

CZYM JEST TRENING MEDYCZNY?

Trening medyczny to nic innego jak połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii. Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po okresie rehabilitacji. Trening medyczny będzie kierowany również do osób, które borykają się ze schorzeniami kręgosłupa i pragną wrócić do normalnego funkcjonowania.

Celem treningu jest :

– przygotowanie organizmu do powrotu do czynności dnia codziennego (np. po kontuzji czy operacji),

– przygotowanie organizmu do powrotu do uprawianej przed kontuzją aktywności sportowej,

-zwiększenie efektywności treningu sportowego,

– nauka prawidłowej techniki ćwiczeń w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa kontuzji.

NA CZYM POLEGA TRENING MEDYCZNY?

Głównym założeniem treningu medycznego jest zwiększenie motorycznej kontroli ciała poprzez ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie tylko wyizolowane mięśnie. Opiera się na poprawie propriorecepcji, czyli czucia głębokiego. Ideą tego treningu jest poprawienie koordynacji wewnątrzmięśniowej oraz wzmocnienie słabych ogniw w układzie ruchu. Trening medyczny zmniejsza dolegliwości bólowe. Poprawia ruchomość stawów, a także siłę i wytrzymałość mięśni. Dodatkowo trening taki zwiększa efektywność ćwiczeń oraz poprawia technikę poprzez optymalizację wzorców ruchowych. Tym samym stanowi idealną metodę prewencji kontuzji i urazów, poprzez poprawę wytrzymałości chrząstki stawowej, więzadeł, ścięgien i mięśni.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST TRENING MEDYCZNY?

dla osób powracających do aktywności po kontuzjach: w tym złamaniach, zwichnięciach oraz skręceniach, rekonstrukcje więzadeł, endoprotezach oraz wszystkich osób, które potrzebują indywidualnej fachowej pomocy,

dla sportowców, ponieważ dzięki takiemu treningowi będą mogli uniknąć wielu kontuzji i poprawić swoje osiągnięcia dzięki pracy nad słabymi ogniwami układu ruchu.

dla dzieci z wadami postawy, aby zapobiegać schorzeniom kręgosłupa trapiących ludzi w wieku dorosłym.

dla kobiet w ciąży, aby w bezpieczny sposób poddać się swojej ulubionej aktywności. Dzięki treningowi będą kontrolować swoją masę ciała i lepiej przygotują się do porodu.

dla osób z niedoborem masy ciała w leczeniu zaburzeń odżywiania, w tym anoreksji i bulimii. Takie działanie przeciwdziała osteoporozie, zanikom mięśniowym, przykurczom mięśni,

dla osób bardzo otyłych, które rozpoczynając przygodę z aktywnością fizyczną powinny zwrócić szczególną uwagę na rodzaj treningu ze względu na olbrzymie przeciążenia stawów jakim zostają one poddane podczas zwykłych ćwiczeń.

dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, aby ulżyć im w bólu i przywrócić do normalnego funkcjonowania.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TRENING MEDYCZNY W HALNYM?

W pierwszej kolejności pacjent udaje się na konsultację do naszego klubowego fizjoterapeuty- Henryka Dobrzańskiego. W trakcie spotkania zostają omówione wyniki badań i wykonywane są testy diagnostyczne. W czasie kolejnych wizyt rozpoczyna się postępowanie rehabilitacyjne. Treningi medyczne są prowadzone przez Henryka i naszą trenerkę- Sarę Marmon.

art. Sara Marmon

Liczba odwiedzających:

Komentuj