• 3 czerwca, 2020

JAK ZOSTAĆ MISTRZEM?

JAK ZOSTAĆ MISTRZEM?

Co znaczy być urodzonym sportowcem? Nieważne czy jesteś osobą początkującą, czy trenujesz już długie lata -masz prawie wszystko czego ci trzeba. Startujesz w zawodach, wykonujesz wyczerpujące treningi, ale ciągle się zastanawiasz: „ Jak być sportowcem doskonałym”. Droga może wydawać się długa i trudna, ale najważniejsze jest Twoje podejście i psychiczne nastawienie!

Naprawdę urodziłeś się gotowy do walki. Jeżeli w to nie wierzysz możesz się zmienić!

Niestety, choć każdy z nas ma walke we krwi to często gdzieś po drodze zapominamy o podstawowych zasadach, które mogą z nas uczynić “sportowca idealnego”.

Zapamiętaj kilka podstawowych wytycznych i zawsze się do nich stosuj:

  1. Bądź cierpliwy. Twoje ciało ma niesamowitą zdolność adaptacji oraz zmieniania w zależności od dostarczanych bodźców. Jak to mówią : „ Nie od razu Kraków zbudowano”. Wyznaczaj sobie małe cele i realizuj je jedne po drugim. Każdego dnia bądź konsekwentny i staraj się małymi krokami dążyć do mistrzostwa sportowego.
  2. Bądź kreatyny. Istnieje wiele dróg, którymi możesz podążać. Urozmaicaj treningi (mowa o treningu siłowym i ogólnorozwojowym), wprowadzaj nowe środki treningowe, czytaj i nieustannie się dokształcaj w swojej dziedzinie. Tylko kreatywność pomoże ci w nieustanną chęć do dalszej pracy nad sobą.
  3. Ciągle się sprawdzaj. Startuj w zawodach. Analizuj swoje postępy, wyciągaj wnioski ze swoich porażek. Staraj się być jak najlepszą wersją siebie.
  4. Nie rezygnuj. Wytrwałość jest najważniejszą cechą, dzięki którym zmienisz się z początkującego amatora w prawdziwego sportowca. Pracuj nad tym codziennie, tak jak zawsze używasz szczoteczki do zębów. Prowadź dzienniczki treningowe, zapisuj postępy i cały czas porównuj swoją aktualną formę.

Potraktuj te cztery punkty jako drogowskazy. Pamiętaj, że twój potencjał jest ukryty wewnątrz ciebie, a Twoją życiową misją jest jego wydobycie. Nastaw się na pozytywne myślenie, przeanalizuj swoje dotychczasowe postępowanie i konsekwentnie dąż do mistrzostwa sportowego.

Powodzenia 🙂

Liczba odwiedzających:

Komentuj