• 20 lipca, 2020

ILE SPORTU POTRZEBUJE TWOJE DZIECKO? WF W SZKOLE TO STANOWCZO ZA MAŁO!

ILE SPORTU POTRZEBUJE TWOJE DZIECKO? WF W SZKOLE TO STANOWCZO ZA MAŁO!

Obecnie wszystkie dzieci spędzają swoje wakacje w domu. Warto też wspomnieć, że ostatni raz na WF były ponad pół roku temu! Czy zastanawiałeś się kiedyś jak ważny jest ruch dla twojego dziecka? No właśnie! Sprawdź, dlaczego twoje dziecko powinno uprawiać sport i wybierz dyscyplinę najlepszą dla jego rozwoju!

Treningi nie są tylko ważne dla dobrej sylwetki ale wpływają także na stan zdrowia i prawidłowy rozwój psychiczny dziecka. Co więcej podczas uprawiania sportu jego mózg jest lepiej dotleniony- dzięki czemu dziecku łatwiej jest się skoncentrować na nauce.

Ćwiczenia, zwiększając dopływ krwi do mózgu, podnoszą poziom noradrenaliny i endorfin, a to z kolei zwiększa poziom czynników wzrostu, pobudzających tworzenie się nowych komórek nerwowych i połączeń między nimi.

Z badań wynika jednak, że od 50 do 70 proc. dzieci i młodzieży ćwiczy za mało – ich aktywność ogranicza się tylko do obowiązkowych ćwiczeń WF. Co gorsza, w obecnej sytuacji większość dzieci nie ma w ogóle ruchu. Niestety większość rodziców nie zdaje sobie sprawy jakie niesie to za sobą konsekwencję.

Otyłe dziecko powinno ćwiczyć codziennie!

Brzydka pogoda to nie powód, żeby rezygnować z aktywności fizycznej. Najważniejszy jest czynnik motywacyjny! Ważne, aby dawać dobry przykład swojemu dziecku i zachęcać go do aktywności od najmłodszych lat. Już dwadzieścia minut prostych ćwiczeń dziennie wystarczy, aby twoje dziecko zrzuciło zbędne kilogramy. Pamiętaj, że treningi powinny być wykonywane systematycznie.

Co konkretnie grozi dziecku, które waży za dużo?

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że otyłość wśród dzieci to już epidemia. Około 20 % dzieci waży za dużo, jedna trzecia z tej liczby jest otyła. Czym skutkuje zbyt duża waga? Przede wszystkim poważnymi problemami ze zdrowiem. Naczynia krwionośne otyłych dzieci są tak nieelastyczne, jak naczynia dorosłych z chorobami sercowo-naczyniowymi. Otyłe dzieci dużo częściej cierpią też z powodu tzw. zespołu metabolicznego, czyli dolegliwości związanych z nieprawidłową przemianą materii takich jak miażdżyca czy nadciśnienie. Z badań wynika, że osoby, które w dzieciństwie ważyły za dużo, w wieku dojrzałym są bardziej narażone na choroby serca i układu krążenia. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej zwiększa ryzyko zachorowania na raka, upośledza gospodarkę lipidową, upośledza również tolerancję organizmu na glukozę – sprzyja więc rozwojowi cukrzycy typu 2.

Które sporty są szczególnie polecane dzieciom?

Dziecko powinno uprawiać sport, który harmonijnie rozwija całą sylwetkę. Mowa tutaj o dyscyplinach tj. sztuki walki, akrobatyka czy taniec. Jeżeli nie wiesz jaką aktywność wybrać dla swojego dziecka- zapisz go do AKADEMI ROZWOJU JUNIORA w HALNYm. Obecnie w naszym klubie odbywa się, aż 9 zajęć tygodniowo dla dzieci ( Kickboxing, BJJ, taniec nowoczesny i akrobatyka). W najbliższym czasie planujemy do grafiku dołączyć również z zajęcia z karate. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości chętnie pomożemy wybrać najlepszą opcję dla twojego dziecka!

Liczba odwiedzających:

Komentuj