• Kwiecień 23, 2018

HALNY na badaniach w AWF Kraków

HALNY na badaniach w AWF Kraków

Od 3 lat nasz klub bierze udział w konsultacjach i badaniach na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W piątek 20 kwietnia nasz trener i zawodnik – Łukasz Pławecki był badany pod kątem wydolności, wytrzymałości, mocy i szybkości reakcji które są bardzo ważne sportach walki i ogólnie w sporcie.
Dzięki takim badaniom i ich wynikom podnosimy poziom naszych treningów. Wiemy jak układać treningi żeby przynosiły jeszcze większe efekty.

Poprawa wyników

halny awf krakowHALNY od rozpoczęcia współpracy z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zrobił ogromny postęp. Widzimy bardzo dużą poprawę wyników sportowych u naszych zawodników jak i u osób trenujących rekreacyjnie.
Odpowiednie zaplanowanie treningów jest bardzo ważne. W tej kwestii nic nie może się dziać z przypadku i nie może być układane z dnia nadzień. Każdy kto trenuje w naszej grupie zawodniczej wie, że całe przygotowania do walk podzielone są na różne cykle treningowe.  Każdy tydzień jest zaplanowany i w poniedziałek zawsze zostaje przedstawiony szczegółowy plan.

W grupach początkujących oraz u osób trenujących rekreacyjnie, mieszamy treningi techniki z zajęciami bardziej aerobowymi i anaerobowymi. Dzięki temu od początku jest widoczny wzrost kondycji i wytrzymałości.

Konsultacje i badania

Łukasz Pławecki co dwa tygodnie (od 3 lat) bierze udział w konsultacjach na AWF Kraków. Raz w roku przechodzi komplet badań i testów. Ostatnie dotyczyły koordynacji, szybkości reakcji na maksymalnym zmęczeniu, określenia poziomu wydolności (test do subiektywnego zmęczenia) oraz test oceniający wydolność anaerobową. Wiedza wyciągana z tych konsultacji i badań w znacznym stopniu przełożyła się na wyniki sportowe Łukasza oraz innych zawodników naszego klubu.

Dlaczego to robimy?

Współpraca z jedną z głównych uczelni sportowych w Polsce daje nam możliwość rozwoju. Sport dynamicznie zmienia się i trzeba być cały czas na bieżąco z wszystkimi wynikami badań. Cały czas coś zmieniamy w naszym planie treningowym. Budujemy cenne doświadczenie.

Sporty Walki nawet na poziomie czysto amatorskim powinny być uprawiane z głową, nie tylko po to by osiągnąć lepsze wyniki, ale przede wszystkim żeby uniknąć kontuzji. Cieszymy się, że też mamy wkład w ogólny rozwój sportu co jest dobrem ogólnym, dla każdego.

 

Liczba odwiedzających:

Komentuj