• 15 czerwca, 2020

CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE KONTRA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE KONTRA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Od kilku miesięcy świat drży ze strachu przed nowo odkrytym KORONAWIRUSEM. Niestety ogromna ilość informacji udostępnianych przez media jest nieprawdziwa, czego skutkiem jest dezinformacja i strach społeczeństwa.

Wirusy nie są wynalazkiem współczesnego społeczeństwa- one istniały zawsze! Zapewne zastanawiasz się, czym KORONAWIRUS różni się od innych wirusów? Niestety SARS-CoV-2 jest 20 razy bardziej śmiertelny niż wirus grypy. Szacunek przeprowadzony na podstawie ilości zarażonych pacjentów i śmierci przedstawia śmiertelność na poziomie około 2,3%.

Czy zatem powinniśmy się obawiać KORONAWIRUSA?

Odwołajmy się do faktów! Wszystkie osoby zmarłe na SARS-CoV-2 miały choroby współistniejące. A co to oznacza? Schorzenia takie jak: choroby sercowo-naczyniowe (10,5%), cukrzyca (7,3%), przewlekłe choroby układu oddechowego (6,3%), nadciśnienie (6%), nowotwory (5,6%) zwiększają ryzyko śmierci!

Przyglądnij się jeszcze raz. Wszystkie wymienione schorzenia są CHOROBAMI CYWILIZACYJNYMI!

Dla porównania choroby cywilizacyjne każdego roku powodują 16 mln przedwczesnych zgonów na całym świecie. W Polsce prawdopodobieństwo zgonu w przedziale wiekowym od 30 do 70 lat z powodu chorób cywilizacyjnych wynosi ok. 20 %.

Choroby współistniejące to także otyłość i nadwaga. I na to wszystko jest lek! Nie ma szczepionki na KORONAWIRUSA, ale możesz świadomie przeciwdziałać chorobom towarzyszącym.

Lek ten nazywany jest: „RUCHEM”! Na szczęście jest dostępny dla każdego. Zdaniem WHO, aby ograniczyć śmiertelność należy działać profilaktyczne poprzez propagowanie zdrowego stylu życia.

Mam nadzieję, że wielu z Was dobrze odrobi dzisiejszą lekcje. Najwyższa pora stawić czoła KORONAWIRUSOWI i wziąć się do działania. Zrezygnuj z siedzenia przed telewizorem, staraj się zdrowo odżywiać, zacznij po prostu ćwiczyć, a żaden wirus już nigdy nie będzie ci straszny.

art. Sara Marmon

Liczba odwiedzających:

Komentuj